Türkiye’ye Vize Uygulamayan Ülkeler 2022

Türkiye’ye Vize Uygulamayan Ülkeler 2022

Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler 2022 arasında Gürcistan, KKTC, İran gibi komşu ülkelerin yanı sıra onlarca farklı ülke de yer almaktadır. Bordo yani umuma mahsus olan pasaportlar ile kişilerin 111 adet ülkeye vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Verilen bu hakkın tabi ki zaman sınırlaması bulunmaktadır. Bu zaman sınırlamasına uymayacak ya da daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin temsilcilikler aracılığı ile vize başvurusunda bulunması mümkündür. Vize başvurularınızı bireysel olarak tamamlayabileceğiniz gibi aynı zamanda danışmanlık firmalarından destek alarak da tamamlamanıza olanak verilmektedir. Klasik vize harcının yanı sıra danışmanlık hizmeti almış olduğunuz firma için komisyon tutarı da ödemeniz gerekir.

Türkiye Hangi Ülkeye Vize Uygulamıyor?

Türkiye hangi ülkeye vize uygulamıyor; KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye vize almadan giriş yapmasına olanak verilmektedir. Çalışma izni talep edecek olan ya da oturum isteyecek kişilerin vize alması daha mantıklı olacaktır. Vizesiz giriş olanağı sadece kısa zamanlı turistik ziyaretler için tahsis edilmiştir. Bu durum sadece Türkiye özelinde değil diğer ülkelerde de aynı şekilde geçerliliğini korumaktadır.

Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler 2022; KKTC’ye de Türk vatandaşlarının aynı şekilde vizesiz giriş yapmasına olanak verilmektedir. Daha öncesinde bir ülkeden sınır dışı edilmiş olmak o ülkenin sunduğu vizesiz giriş fırsatının maalesef ki sorun ile karşılaşmasına neden olacaktır. Bu tür kişilerin ülkeye girişi kalıcı olarak yasaklanabilir. Özellikle son senelerde yaşlanan ülkeler arası güvenlik sorunları sebebi ile denetimlere daha büyük önem verilir olmuştur.

Kaç Ülkeye Vizesiz Girebiliyor?

Kaç ülkeye vizesiz girebiliyor; bordo pasaportunuz varsa 100den fazla ülkeye vizesiz giriş yapabilirsiniz. Bu ülkelerden bazıları; Doğu Timor, Dominik, Maldivler, Moğolistan, Bolivya ve Bosna Hersek. Vize başvuru adımlarında sorun olmadan ya da zaman kaybetmeden sadece pasaportunuz ile giriş adımlarını tamamlayabilirsiniz. Bu ülkelere giriş sürecinin zaman sınırlaması olduğunu unutmamalısınız. Verilen zaman dolmasına rağmen hala ülkeden çıkış yapılmadıysa statünüzün illegal bir konuma taşınacağını da bilmelisiniz.

Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler 2022 listesi her geçen sene gelişmektedir. Bir pasaport ile vizesiz şekilde giriş yapılan ülkelerin sayısı arttıkça o ülkenin pasaportunun gücü de artmaktadır. Almanya en güçlü pasaport ağına sahip olan ülkelerden bir tanesidir. Vizeli ya da vizesiz bir biçimde ülkelere giriş adımını tamamlarken ayrıca dikkatli olmalısınız. Bu noktada salgın koşullarını analiz etmelisiniz. Bazı ülkeler salgın sebebi ile PCR test sonucu isterken bazıları da aşı sertifikası talep etmektedir.

Öğrenci Pasaportu İle Nerelere Gidilir?

Öğrenci pasaportu ile nerelere gidilir; öğrenci pasaportu ile gerekli olan vize başvuru adımlarını taklip ederek sorunsuz şekilde giriş yapma hakkınız bulunmaktadır. Öğrenci pasaportunun ücret bakımından oldukça avantajlı olduğu da hatırlatılmalıdır. Örneğin 25 yaşından küçük olan öğrencilerin pasaport alırken sadece defter bedeli ödemesi yeterli olacaktır. Pasaport harcı ödemesi talep edilmeyecektir. Bu olanaktan faydalanmak için 25 yaşından küçük olunması gerekir. Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler 2022 aracılığı ile öğrenci pasaportunuzu kullanarak sorunsuz bir giriş sağlayabilirsiniz. Pasaportunuzun güncel tarihli olduğundan emin olmalısınız.

Kıbrıs Vatandaşları Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilir?

Kıbrıs vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidebilir; KKTC vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyetine vizesiz giriş hakları vardır. Fakat aile birleşimi ya da oturum talep eden kişilerin temsilcilikler üzerinden vize talep adımlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Pakistan ve Fransa’da da geçerliliği bulunmaktadır. Bu ülkelere kısa süreli olmak kaydı ile vizesiz giriş hakkı bulunmaktadır. Türkiye’ye vize uygulamayan ülkeler 2022 arasında yer alan Pakistan Kıbrıs konusunda da desteğini gösteren ülkeler arasındadır.

Türkiye Hangi Ülkelere Vizesiz Giriş Yapabiliyor?

Türkiye hangi ülkelere vizesiz giriş yapabiliyor; Bolivya, Bostvana, Tayvan ve Ruanda’ya da vizesiz olarak giriş yapmanıza olanak verilmektedir. Vize başvurusu yapmak zorunda kalınan ülkelere giriş yapmak istiyorsanız vize başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekir, sonrasında pasaportunuzu güncel tarihli bir biçimde sunmalısınız. Vize başvuru adımını yerine getirirken aksaklık çıkmaması adına

Türkiye’ye Vize Uygulamayan Ülkeler 2022 S.S.S

Türkiye'den Vize İstemeyen Ülkeler Kaç Tane?

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) sahibi Türk vatandaşları, 64 ülkeye bir vize uygulamasına tabi olmadan, 37 ülkeye kapıda vize alarak ve 13 ülkeye internetten e-vize alarak girilebilmektedir.

Türkiye'den Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Antigua ve Barbuda – 180 gün Arnavutluk – 90 gün Azerbaycan – 90 gün Bahamalar – 240 gün Barbados – 180 gün Belize – 90 gün Beyaz Rusya – 30 gün Bolivya – 90 gün Bosna Hersek – 90 gün Botsvana – 90 gün Brezilya – 90 gün Dominik Cumhuriyeti Dominika – 21 gün Ekvador – 90 gün El Salvador – 90 gün Esvatini – 30 gün Fas – 90 gün Filistin Gambiya – Diplomatik Pasaport sahipleri için 90 gün Gürcistan – 360 gün Guatemala – 90 gün Haiti – 90 gün Honduras – 90 gün Hong Kong – 90 gün İran – 90 gün Karadağ – 90 gün Katar – 90 gün Kazakistan – 30 gün Kolombiya – 90 gün Costa Rica – 90 gün Kosova – 90 gün Kırgızistan – 30 gün Makedonya – 90 gün Marshall Adaları Mauritius – 90 gün Moldova – 90 gün Moğolistan – 30 gün Nikaragua – 90 gün Özbekistan- 30 gün Panama – 180 gün Paraguay – 90 gün Peru – 180 gün Saint Kitts ve Nevis – 90 gün Saint Lucia – 42 gün Saint Vincent ve Grenadinler – 30 gün Sao Tome ve Principe – 15 gün Sırbistan – 90 gün Tayland – 30 gün Trinidad ve Tobago – 90 gün Tunus – 90 gün Ukrayna – 90 gün Ürdün – 90 gün Venezuela – 90 gün

Amerika Vize Şartları sayfamızı ziyareti ediniz.