Transit Vize İsteyen Ülkeler

Transit Vize İsteyen Ülkeler

Transit Vize İsteyen Ülkeler; Uçuş programlarınızda aktarma söz konusu ise transit vizeye başvurmanız gerekebilir. Özellikle de 24 veya 12 saatlik bir aktarma süresi mevcutsa transit vizeniz sorgulanır. Vizeye sahip olan vatandaşlar herhangi bir sorun yaşamadan aktarma yapar ve seyahatlerine devam eder.

Hangi Avrupa Ülkeleri Transit Vize İstemiyor?

Transit vize isteyen ülkeler olarak Almanya ve İngiltere şeklinde çeşitli ülkeler sıralanır. Bunun gibi hangi Avrupa ülkeleri transit vize istemiyor sorusuna da yanıt aranıyor. Söz konusu Avrupa ülkeleri olduğu zaman:

  • İtalya veya Hollanda üzerinden aktarma yapacak olanlardan vize istenmez.
  • Fransa ile İspanya’da transit vize talebinde bulunmaz.

Bunların arasında Polonya ve Ukrayna şeklinde pek çok ülke eklenmiştir. Yaygın olarak transit vizenin zorunlu olmadığı gösterilir. Transit yerine turistik ya da ticari gibi kısa süreli vize türlerinin üzerinde durulur. Bunlara ek uzun vadeli oturum ya da çalışma izni de ele alınabilir.

Transit Vize Hangi Ülkeler?

Transit vize isteyen ülkeler listesinde Çekya da yerini almıştır. Ancak sadece bordo pasaport sahiplerine dair transit vizeden söz edilir. Transit vize hangi ülkeler tarafından isteniyor merak edenlere:

  • Schengen ülkesi olan İsviçre’den de söz edilir.
  • Yunanistan her bir aktarma için transit vizeyi sorgular.

Aynı şekilde Kanada ile Bulgaristan seyahatleri sırasında vize talep edilir. Aktarma yapacak olan T.C. vatandaşlarının uçak bileti belgeleri talep edilir. Transit vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması üzerine seyahate devam edersiniz. Bu şekilde çoğu Schengen ülkesi üzerinden aktarma yapılabilir. Öyle ki yaygın olarak Schengen ülkelerinin transit vize talep ettiği görülüyor.

Transit Vize Yoksa Ne Olur?

Transit vize isteyen ülkeler bunun için tüm prosedürlere değinir. Şöyle ki vatandaşları vize talepleri sırasında ibraz etmeleri gereken tüm belgeler paylaşılır. Söz konusu transit vize olduğu zaman da uçak bileti rezervasyonları önemli bir yer taşır.

Transit vize yoksa ne olur sorusu da sıklıkla ele alınıyor. Zorunlu olan transit vizesinin alınmaması üzerine:

  • Vatandaşların vizesiz olması üzerine uçuşa alınmaları mümkün olmaz.
  • Havacılık kuralları gereğince ceza almaları söz konusu olabilir.

Kurallar arasından çoğu zaman sınır dışı edilme de yer alır. Görüldüğü üzere transit vizenin bulunmaması ciddi sorunları beraberinde getirir. Bu nedenle seyahat programlarınızı yaparken tüm vize türlerine değinmeniz ve müracaat etmeniz faydalı olacaktır.

Transit Vize Nasıl Alınır?

Seyahat edilecek ülkeye göre ayrı belgeler üzerinden transit vize alınabilir. Transit vize isteyen ülkeler yaygın olarak başvuru formundan söz eder. Tam ve doğru bir şekilde doldurulan vize başvuru formu başı çeker.

Transit vize nasıl alınır soranlara sadece başvuru formundan söz edilmez. Buna ek olarak standart belgelerden pasaporta ve de biyometrik fotoğraflara da yer verilir. Vatandaşlar:

  • Minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport ile müracaat etmelidir.
  • Güncel tarihli ve 2 adet biyometrik fotoğrafa ihtiyaç duyulur.

Aynı zamanda transit vize talep dilekçesi de istenebilir. Dilekçenin tamamen konsolosluğa hitaben hazırlanması gerekir. Hatta dilekçe kadar varsa davetiyeler de kabul edilir. İsteyenler mevcut davetiyeleri üzerinden transit vize başvurularına geçebilir.

Avrupa Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Transit vize isteyen ülkeler olarak Yunanistan, Almanya ve de İngiltere şeklinde pek çok ülkeye değinilir. Bunlar kadar AB ülkelerinin de yaygın olarak transit vize prosedürleri ele alınır. Özellikle de Avrupa aktarmalı uçuşlarda vize gerekli mi merak edenler:

  • Aktarma yapacakları ülkenin vize uygulamalarına değinmelidir.
  • Ülkelere göre vize muafiyetinden söz edilebilir.

Aktarmalı uçuşlarda her bir Avrupa ülkesi de transit vize istemez. Bazılarının aktarma sırasında vize kontrolünde bulunmadığı görülür. Sadece seyahat amacına uygun olan vize ile harekete geçmenize izin verilebilir. Ancak bunun yerine vizeyi zorunlu kılanları dikkate almak gerekir. Çünkü vizenin alınmaması üzerine uçuşa alınmanız mümkün olmaz ve bu durum seyahat planınızı iptal eder.

Transit Vize İsteyen Ülkeler S.S.S

Transit Vize İstemeyen Ülkeler Hangileridir?

Transit vize istemeyen ülkeler şu şekildedir: İtalya Hollanda Fransa İspanya (12 saatliğine) Rusya Polonya Dubai Ukrayna Avusturya Azerbaycan Arabistan

Avrupa ülkeleri kaç saate kadar transit vize talep etmez?

Çoğu Avrupa ülkesinin 12 saatlik sınıra göre vize verdiği görülüyor.

Transit vize başvuruları nereden yapılır?

Konsolosluklar üzerinden değerlendirilir ve birkaç gün içerisinde sonuçlanması esas alınır.

Amerika Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.