Hangi Avrupa Ülkeleri Vize İstemiyor?

Hangi Avrupa Ülkeleri Vize İstemiyor
Hangi Avrupa Ülkeleri Vize İstemiyor

Avrupa ülkeleri söz konusu olduğu zaman ilk akla gelen Schengen olabilir. Bunun yanı sıra bazı ülkeler vize talep etmez ve T.C. vatandaşları seyahate geçebilir. Gürcistan, Azerbaycan ve de Kosova bunlar arasında gösterilir.

Vize Olmadan Hangi Ülkelere Gidebilirim?

T.C. vatandaşları vize olmadan hangi ülkelere gidebilirim sorusuna yanıt arıyor. Bunun üzerine Arnavutluk, Bahamalar ve de Bahreyn şeklinde pek çok ülkeden söz ediliyor. Devamında gelenler ise:

  • Arjantin ve Beyaz Rusya için de vizesiz olarak seyahate geçilebilir.
  • Barbados ve Kıbrıs seyahatleri sırasında vizelere değinilmez.

Hangi Avrupa ülkeleri vize istemiyor sorgulayanlar için de Ermenistan ve Moldova şeklinde diğer ülkelerden söz edilir. Sonuç olarak vize yerine pasaport ile giriş yapılır. Hatta bazıları pasaport yerine yeni tip kimlik kartını da kabul eder. Bu şekilde seyahate geçmek kolay hale gelir.

AB Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz olarak seyahat edilebilir. AB pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir sorgulayanlara öncelikle Avrupa Birliği üye ülkelerinden söz edilir.

Hangi Avrupa ülkeleri vize istemiyor kadar AB pasaportu üzerinden giriş yapılabilen ülkelere de değinilir. Buna karşı:

  • İzlanda ile Norveç seyahatleri sırasında vize talep edilmez.
  • İsviçre ile Romanya seyahatlerinde de vize başvurularına değinilmez.

AB pasaportuna sahip olan vatandaşlar tüm bu ülkelere göz atabilir. Ardından da giriş sırasında talep edilen belgelere değinilebilir. Öyle ki bazısı kimlik bazısı ise seyahat belgelerinin paylaşılmasını ister. Bu şekilde ülkelere giriş yapmanız ve seyahate geçmeniz mümkün hale gelir.

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2022?

T.C. vatandaşları hangi ülkelere vizesiz gidilir 2022 yılında öğrenmek istiyor. Bunun üzerine toplamda 111 ülkeden söz edilir ve gerek pasaport gerekse kimlik eşliğinde seyahat etmeniz beklenir.

Hangi Avrupa ülkeleri vize istemiyor kadar birlik dışında kalan ülkeler de ele alınabilir. Bunun üzerine T.C. vatandaşlarının vizeden muaf oldukları ülkeler şöyle sıralanır:

  • Kazakistan, Kolombiya ya da Kosova için vizeye ihtiyaç duyulmaz.
  • Madagaskar, Lübnan ve Meksika da bunlar arasında gösterilir.

Devamında Özbekistan, Panama ve de Peru şeklinde diğer ülkelerden söz edilir. Her biri de T.C. vatandaşları için vize uygulamalarına değinmez. Yaygın olarak pasaport ibrazına karşı seyahate geçmenize izin verilir. Bazısı sadece kimlik kartını da yeterli görmektedir.

Türk Pasaportu İle Kaç Ülkeye Gidilir?

Türk Pasaportu ile kaç ülkeye gidilir sorgulayanlara toplamda 111 ülkeden söz edilir. Samoa, Peru, Maldivler ve de Laos olarak sıralanan ülkelere girişte pasaport kontrollerine değinilir.

Hangi Avrupa ülkeleri vize istemiyor kadar Türkiye’ye vize uygulamadan ülkelerin de üzerinde durulur. Buna karşılık Sırbistan, Seyşeller ve de Sudan şeklinde her birine değinilir. Devamında:

  • Tacikistan, Singapur ve de Şili gelmektedir.
  • Tonga, Tunus ya da Tayvan seyahati sırasında da vize istenmez.

Ürdün ve de Zambiya şeklinde listenin bir hayli uzun olduğu görülüyor. T.C. vatandaşları bu liste üzerinden istediğini seçebilir. Ardından ise kimlik ya da pasaport eşliğinde ülkelere seyahat edebilir. Gerekirse ek seyahat belgelerini de yanında bulundurmaları istenebilir.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Hangi Avrupa ülkeleri vize istemiyor öğrenenler sadece pasaport ibrazı üzerine seyahate geçebilir. Bunun gibi yine pasaport veya kimlik ile giriş yapılan pek çok ülkeden söz edilir. Şöyle ki:

  • Venezuela, Vanuatu ve de Uruguay seyahatlerinde vize sorgulanmaz.
  • Umman, Tuvalu ve Panama için de vizeye değinilmez.

Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir sorgulayanlara da pek çok alternatif paylaşılır. Örneğin Azerbaycan ile Kıbrıs bunlar arasında başı çeker. Aynı şekilde Peru, Romanya, İran ve de Rusya gibi çeşitli ülkelere değinilir. Her biri de 90 günlük kalma sınırını dikkate almalıdır. Farklı olarak bazı ülkelere 30 veya 60 günlük kalma sınırı da tanınmıştır. Sonuç olarak ülke vatandaşları muafiyet üzerine seyahate geçebilir

Hangi Avrupa Ülkeleri Vize İstemiyor? S.S.S

.

Türkiye'den Vize İstemeyen Avrupa ülkeleri hangileridir?

Arnavutluk, Bosna Hersek, Belarus, Makedonya, Kosova, Karadağ, Sırbistan, Moldova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti.

Vizesiz seyahat nedir?

Bazı ülkeler sahip olduğunuz pasaportu vizeden muaf tutabilir. Bu seyahatler vizesiz seyahat olarak değerlendirilir. Vizesiz seyahat edilebilen ülkelere yalnız pasaportunuzla, hatta kimi ülkelerde pasaporta da ihtiyaç duymadan giriş yapabilirsiniz.

Pasaportsuz gidilebilen ülkeler hangileri?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için pasaportsuz seyahat edilebilen ülkeler KKTC, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan ve Moldova’dır.

Amerika vize randevu sayfamızı ziyaret ediniz.