Amerika Vizesi Randevu

Amerika Vizesi Randevu

Amerika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika vizesi randevu alma işlemi online olan yapılmaktadır. Amerika vize işlemlerinde online doldurulan DS-160 formu numarası ile vize başvuru sahibi başvuru yaptığı ile göre Amerika Konsolosluğu, Amerika Başkonsolosluğu veya Amerika Büyükelçiliğinden randevu alabilmektedir. DS-160 formunun doldurulduğu web sayfası ile randevu alınan web sayfası birbirinden farklıdır. DS-160 formuna giriş yapmadan randevu alma işlemi yapılamamaktadır. ABD vize randevusu telefon veya e-mail yolu ile alınmamaktadır. Ancak online bağlantıda problem olduğu durumlarda ve internet sitesine erişimin olmadığı durumlarda Amerika Konsolosluğu vize bilgi servisi telefonla aranarak randevu alınabilmektedir.

Amerika vizesi randevu tarihi Amerikan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre sistem tarafından verilmektedir. Bu nedenle randevu alma işleminin seyahate en geç 1 ay kala alınması tavsiye olunur.
Amerika vizesi randevu işlemleri konsoloslukta mülakat, parmak izi verme işlemi ve vize evrak dosyasının ibrazını içerir. Vize başvuru sahibi Amerika vize randevusuna şahsen girmek zorundadır. Amerika vize işlemlerini üçüncü şahıslar veya aracı kurumlar aracılığı ile yapsanız dahi vize randevusuna şahsen girme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Parmak izi ibrazı her vize türünde yapılan vize başvurularında geçerlidir. Daha önceden Amerika vizesi almış olan yeni bir vize başvurusu yapıyorlarsa yine parmak izi ibrazı yapmalıdırlar. Pasaport çıkartma işlemleri veya Schengen ülkeleri için verilen parmak izi işlemleriyle karıştırılmamalıdır. 14 yaş altı ve 80 yaş üstü kişilerin vize randevusuna gelme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Vize randevusunda sizden talep edilen bilgiler Amerika vizesi DS-160 formu ve durumunuza uygun olarak hazırlanmış olduğunuz evraklarla uyumlu olmalıdır. Vize mülakatında seyahat detaylarınıza ait bilgiler veya seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik sorular sorulmaktadır. Evraklarla çelişkili bilgiler vize reddine sebebiyet vermektedir. Başvuru sahibi vize randevu tarihinde, randevu saatinden 30 dakika önce konsoloslukta bulunması tavsiye olunur. Ayrıca barkodlu randevu onay belgesi ve konfirmasyon belgesinin çıktısının vize başvuru sahibinin yanında olması gerekir.

Vize başvurusunun sonucu Amerika vizesi randevu tarihinde başvuru sahibine bildirilir ve 3 ila 5 iş günü içinde DS-160 formunda belirtilen PTT şubesine posta yoluyla gönderilir. Formda PTT adresi bildirmeyi unutmayınız.

Amerika Vizesi Randevu S.S.S

Amerika Vizesi Randevu İstanbul Nasıl Alınır?

Amerika Vizesi Randevularını İstanbul başkonsolosluğundan alacak kişiler DS-160 formu doldururken seçenek arasından İstanbul başkonsolosluğunu seçebilirler.

Amerika Vizesi Randevu Nasıl Alınır?

Amerika vize randevuları İnternet üzerinden DS 160 formu doldurulurken alınabilir.

Amerika Vizesi Randevu Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Amerika vizesi randevu tarihini değiştirmek için Amerika konsoloslukları ile iletişime geçmek gerekir. Gerekçeli bir bildirim ile randevu tarihleri değiştirilebilir.

Amerika vize randevu sayfamızdan geniş bilgi alınız.