Amerika Vizesi Başvuru 2022

Amerika Vizesi Başvuru 2018

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır 2018?

Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika vize işlemlerini seyahatleri öncesinde başlatmaları gerekmektedir. Amerika vizesi başvuru 2018 işlemleri için Amerika Konsolosluğundan online randevu alınarak gerçekleştirilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret edecek T.C. vatandaşları ya da Türkiye’de uzun süreli ikamet izni sahibi yabancılar, Amerika vizesi işlemleri için Amerika Ankara Büyükelçiliği ile Amerika İstanbul Başkonsolosluğuna vize müracaatında bulunmalıdırlar. Amerika’ya kısa süreli ticari, turistik ya da aile ve akraba ziyareti amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişiler “Göçmen Olmayan Vize” statüsünde başvuru yapmaları gerekmektedir.

Amerika vizesi başvuru 2018 vize tipi seyahat amacına göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak bütün göçmen olmayan vize başvuru sahipleri Göçmen Olmayan Amerika vizesi için gerekli olan online doldurulan DS-160 Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdürler. Amerika Konsolosluğu resmi web sitesinde yer alan DS-160 Vize Başvuru Formunu doldurmaya başlayarak sistem tarafından size atanan numara ile randevuyu formu doldurmadan önce alabilir form doldurma işlemini randevu tarihinize 3 kalaya kadar düzenleyebilirsiniz. DS-160 formunun randevuya 3 gün kala tamamlanmış olması gerekmektedir.

Amerika vize işlem başvurusunun konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınabilmesi için  online DS-160  Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formu eksiksiz ve İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Amerika Göçmen Olmayan Vize müracaatı öncesinde Amerika Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden, Amerika Göçmen Olmayan Vize başvurusu için gerekli olan evrakların teslimi, konsolosluk mülakatı ve parmak izi işlemleri için randevu alınmalıdır.

Amerika Vize Randevu İşlemi

Amerika Ankara Büyükelçiliği ve Amerika İstanbul Başkonsolosluğu, Amerika vize başvurularını bölge ayrımı yapmaksızın kabul etmektedir. Amerika Göçmen Olmayan Vize başvurusunda bulunacak kişiler, Amerika Konsolosluğu ile koordineli bir şekilde çalışmakta olan yetkili vize danışmanlık firmaları aracılığı ile işlemlerini gerçekleştirebilirler. Amerika vize işlemleri üzerine hizmet veren vize danışmanlık firmaları sadece Amerika vize işlem müracaatını yapmak ve takip etme yetkisine sahiptirler. Amerika vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurum Amerikan Büyükelçiliği ve Amerikan Konsolosluğudur.

Amerika vizesi için gerekli evraklar Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmiş ve başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiler edinmek amacıyla talep edilmektedir. Amerika Göçmen Olmayan Vize için gerekli evraklar, seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat amacına, mesleki bilgilerine ve iş pozisyonuna göre değişiklik göstermektedir. Amerika’ya seyahat sebebine göre belirlenen Amerika vize kategorisine göre gerekli evraklar listesine sayfamızın ilgili konu başlığı altından ulaşabilirsiniz. Amerika Konsolosluğu gerek görmesi halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir.

Amerika Vizesi Başvuru 2022 S.S.S

Amerika Vize Başvuru Formu Nedir?

Amerika Vize Başvuru Formu DS-160 formu İngilizce olarak İnternet üzerinden doldurulur ve Amerika konsolosluklarından vize mülakatı randevusu alınır.

Amerika Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdri?

Amerika vizesi için şu temel evraklar hazırlanmalıdır: DS-160 Başvuru formu, pasaport, kimlik belgeleri, Vize başvuru dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, Gelir belgeleri ve banka hesap özeti, Nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası,

Amerika Vizesi Başvuru Ücreti Nedir?

Amerika Vize başvuru ücreti 160 dolardır ve DS-160 formu doldurulurken kredi kartıyla online olarak ödenir.

Amerika vize ücreti sayfamızdan geniş bilgi edininiz.