Amerika Vizesi 2023 Başvuru Şartları

Amerika vizesi almak isteyen kişilerin özellikle evrakların temini ve başvuru adımlarının kurallara uygun şekilde tamamlanmasına dair çok dikkatli olması gerekir.  0850 228 43 53 numarası üzerinden vize işlemlerine dair sahip olmanız gereken tüm bilgileri alabilirsiniz. Özellikle Amerika vizelerinde kişilerin ilk bireysel başvurularının ret yanıtı alması durumunda bir sonraki başvurunun olumlu yanıt alma yüzdesini artırabilmek için uzman aracı kurumların tercih edilmesi gerekir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 Amerika vizesi evrak listesi başında evrak formu gelmektedir. Bu başvuru formunun doldurulma sürecinde en güncel bilgileri vermeniz gerekir. Verilen formda bir hata yapıldığı ya da başvuruda usulsüzlük yapıldığı fark edildiği anda vize başvurunuz olumsuz yanıt alacaktır. Amerika vizesi eksik evrak fark edildiğinde de aynı şekilde veri askıya alınacaktır. Eksik evrak tespit edildiği anda kişilerin başvuruları yenilenmelidir. Bu aşamada ret yanıtı alındığı için vize ücretinin geri ödemesinin talep edilmesi mümkün olmayacaktır.

C vizesi evrakları dahilinde kişilerin gidiş dönüş uçak biletlerini açık olarak sunmaları gerekir. Bu şekilde kısa süreli kalımlarda hangi tarihte ülkeden çıkılacağına dair de net bir bilgi vermiş olursunuz. Kalacak yerin belirlenmesi için otel rezervasyon bilgileri de talep edilecektir. D vizesi evrakları kapsamında seyahat süresini de kapsayan bir süreç geçerliliğini korumaktadır. Seyahat sigortasının olmaması ya da koşullara uymaması durumunda yine başvurunun reddi sonucu ile karşı karşıya kalınacaktır. Vize evrakları nereye teslim edilir; derlenen belgeler en kısa süre içerisinde büyükelçiliğe ya da konsolosluğa iletilebilir. Aracı kurumlardan yardım alan kişilerin özellikle belge temin ve gönderim adımlarında inisiyatif almasına gerek kalmayacaktır. Tüm adımlar firma tarafından tamamlanacaktır. Kişilerin göçmen olmayan vize yani kısa süreli kalımı hedefleyen vize başvurularını artık online şekilde tamamlama hakkı da vardır. Bu şekilde size başvuru sonrasında verilen kod üzerinden başvurunun durumunu sorgulama hakkınız da olacaktır.

Amerika Vize Başvurusu

Amerika vize başvurusu sürecinde kişilerin pasaportunun geçerliliğinin devam ediyor olması lazımdır. Geçerliliğinin en az 9 ay süre ile devam etmesi durumunda başvurunuz kabul edilecektir. Vize başvurularında pasaportunuzun yenilenmesi de ayrıca talep edilebilir. Amerika vize başvuruları sırasında kişilerin hem bireysel olarak başvurularını iletme hakkı vardır hem de firmamız ile iletişime geçerek tüm başvuru adımlarının firmamızın kapsamlı hizmet kalitesi altında tamamlanması için yetki verme imkanı vardır. Özellikle ilk vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda bir sonraki vize başvurusunun kesinlikle profesyonel bir firma aracılığı ile tamamlanması gerekir.

Vize Başvuru Detayları Nelerdir?

Amerika vize başvurusu sırasında C ve D türü vize seçenekleri arasından tercihinizi yapmalısınız. Kişilerin uzun süre kalacak olmaları durumunda 90 günü aşan süreler için D türü vizeyi talep etmesi gerekmektedir. D türü vizenin talep edilme sürecine ek olarak oturum izni için de başvuru yapmanız istenecektir. Oturum izni süresiz değildir. Bu nedenle verilen zaman aralığının dolması durumunda düzenli olarak yenileme aşamalarının gerçekleştirilmesi gerekir.

Amerika vize başvurusu sürecinde vize masraflarının da belirtilen zaman aralığında ödenmesi gerekmektedir. Vize masraflarının ödenmediği tespit edildiği anda kişilerin işlem akışı yarıda kalacaktır. Vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda vize başvurusu için yatırmış olduğunuz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. Bu aşamada sadece başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini talep etmenize imkan verilmektedir. Konsolosluk tarafından belirtilen spesifik zaman aralıklarında vize başvurunuzun ret yanıtına itiraz etme hakkını kullanabilirsiniz.

Vize başvurusunun öğrenci değişim programları aracılığı ile yapılması olumlu sonuçlanmasını sağlayacak temel unsurlardandır. Tabi ki bir öğrencinin eğitim masraflarının nasıl karşılanacağına dair detaylı şekilde bilginin sunulması gerekmektedir. Herhangi bir bursunuz varsa bursa ilişkin belge sunmanız bu kuralın yerine getirilmesi adına yeterli olacaktır.

Vize Başvuru Takip Adımları

Amerika vize başvurusu sonrasında başvurunun ne konumda olduğunu analiz edebilmek için size referans kodu verilecektir. Bu referans kodu aracılığı ile başvurunuzun durumunu takip etme fırsatınız da olacaktır. Ayrıca olumlu yanıtlanması durumunda iletişim numaralarınız üzerinden size gerekli bilgilendirme de yapılır.

Amerika Vize Başvurusu Formu

Bilindiği üzere Amerika, vize prosedürü açısından en katı ülkeler arasında yer almaktadır. Bu yüzden vizenizin olumlu sonuç almasını istiyorsanız sizden taşep edilen evraklar konusunda epey titiz davranmanız gerekmektedir. Özellikle de Amerika vize başvurusu formu konusunda hata yapmamalı ve eksiksiz bilgiler sunmanız gerekmektedir.

Amerika Vize Başvurusu Formu Ücretsiz İndir

Amerika vize başvurusu formu ücretsiz indir özelliği sayesinde web sitemizden bu formu temin edebilir ve başvurunuzun ilk adımın tamamlayabilirsiniz. Bu konuda yardım almak ya da aklınıza takılanları sormak için firmamızı arayabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Vize konusundaki hassasiyeti ile bilinen Amerika, bu yönüyle vize almak isteyen vatandaşların gözünü bir miktar korkutuyor. Bu yüzden pek çok kişi başvuru esnasında zorunlu olan Amerika  vize başvurusu formu nasıl doldurulur sorusunun cevabını arıyor. Bizler de bu konuda size küçük bilgilendirmeler yapmak istedik.

 • Amerika vize başvurusu formu için ilk olarak sizden seyahat nedeniniz ve başvurduğunuz vize türü hakkında sorular yöneltilecektir. Formda ilgili alanlara bu konuyu uzatmadan net ve anlaşılır cümleler ile açıklayın.
 • Formda size sorulan soru ne ise uzatmadan ya da farklı cevaplar yöneltmeden sadece o yanıta yönelin.
 • Formda sizden talep edilen pasaportunuza ait olan bilgileri kontrol ederek ve eksiksiz bir şekilde yazmaya özen gösterin. Bu konuda yapacağınız bir hata sonucunda vize başvurunuz red yanıtı alabilir.
 • Formu deforme etmeyin, zarar vermeyin, form üzerinde oynama yapmayın ya da sorulara alakasız yanıtlar vermeyin.
 • Formda bulunan fotoğraf için ayrılan kısma daha önceden usule uygun olarak çektirdiğiniz biyometrik fotoğrafınızı yapıştırmayı unutmayın.

Amerika Vizesi Kaç Günde Belli Olur?

Bu sorunun yanıtı başvurduğunuz vize türüne göre farklılık gösterecektir ancak kısa süreli vizelerin sonuçlanma süresi olarak yaklaşık 15 günlük bir süreçten söz edebiliriz. Tabi bu durum vize merkezleri ya da konsolosluklarda yaşanan yoğunluk baz alındığında uzayabilir de.

Amerika Vizem Red Edildiğinde Harç Ücreti İade Edilir mi?

Hayır, hangi vize türüne başvuruda bulunursanız bulunun sonucunuz olumsuz olarak açıklandığında vize harç bedeliniz iade edilmez.

Amerika Konsolosluğu

Amerika Konsolosluğu, Türk vatandaşlarının ve diğer ülke vatandaşlarının, Amerika’ya gitmek için, çeşitli konsolosluk hizmetlerini aldıkları, en önemli kurumlardan bir tanesidir. Tüm vize işlemleri ve çeşitli oturum izinleri başvurularını, sorunsuz şekilde başlatmak için, uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Konsolosluğu Ankara

Amerika Konsolosluğu Ankara temsilciliğine başvuru yapılarak gerek turistik vize gerek ticari vize ya da uzun süreli D tipi ulusal vize başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında yeşil kart talepleriyle de ilgilenen konsolosluk, Amerika seyahatleri için gerekli olan tüm vize işlemlerini ve oturum izin başvurularını inceleyerek değerlendirmeye alır.

Amerika Konsolosluğu İstanbul

Gerek vize başvuru işlemlerinin gerekse Amerika oturum izni başvurularının yanında göçmen vize hizmetleri ve Amerika vatandaşlarının menfaatlerini korumak adına da hizmet veren Amerika Konsolosluğu İstanbul temsilciliği, randevu sistemi altında hizmet verir.

Amerika Konsolosluğu İletişim

Amerika Konsolosluğu iletişim bilgilerinden, istenilen bölüme rahatlıkla ulaşılabilir. İstanbul ve Ankara konsolosluk çalışma saatleri ise farklıdır.

Ankara Konsolosluğu çalışma saatleri:

 • Vatandaşlık işlemleri için: Pazartesi ve perşembe günleri 13.30-16.30 saatleri
 • Göçmen vize hizmetleri: Pazartesi ve perşembe günleri 16.00-17.00 saatleri
 • Göçmen olmayan vize hizmetleri: Pazartesi ve perşembe günleri 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verir.

Ankara Konsolosluğu vize hizmetleri telefon numaraları:

 • Vize bölümü için: +90 850 390 28 84 ve +1 703 520 24 90
 • Büyükelçilik telefon numarası: +90 312 455 55 55
 • Büyükelçilik faks numarası: +90 312 467 00 19
 • Honolulu Amerikan Samoası Temsilciliği için telefon: +1 808 847 1998
 • Honolulu Amerikan Samoası Temsilciliği için faks: +1 808 847 34 20
 • Honolulu e-posta adresi: hawaiioff@aol.com

İstanbul Konsolosluğu çalışma saatleri:

 • Pazartesi ve cuma günleri 07.45-16.30 saatleri (Cumartesi ve pazar günleri kapalıdır)

İstanbul Konsolosluğu vize hizmetleri telefon numaraları:

 • Vatandaşlık hizmetleri için: +90 212 335 90 59 faks: +90 212 335 90 93
 • Ticari hizmetler için: +90 212 335 90 40 faks: +90 212 335 91 03

Amerika Konsolosluğu Randevu

İstanbul ve Ankara Amerika Konsolosluğu temsilciliklerinde, tüm vize başvuru işlemleri, yeşil kart başvuruları, randevu sistemiyle gerçekleştirilir. Amerika Konsolosluğu randevu alınarak gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçlanması, çoğunlukla 1-2 ayı bulur.

Konsolosluğun yoğun işleri, tatil günleri ve resmî tatillere rastlayan günlerde inceleme zorlaştığı için, başvuruların onaylanması da gecikebilir. Bu yüzden seyahat planlarının, seyahate çıkmadan en az 1 ay öncesinden randevu alınarak gerçekleştirilmesi, sürecin doğru işlemesi açısından önemlidir.

Amerika Vizesi 2023 Başvuru Şartları S.S.S

Amerika Vizesi Ne Kadar?

Amerika vizesi ücreti 160 Dolar olarak belirlenmiştir. Amerika vizesi 6 aylık ücreti ise 190 Dolardır. Bir aracılık kurumu ile iş birliği yapan kişilerin bu masrafın yanı sıra bir de aracılık için ücret ödemesi talep edilecektir. Amerika vizesi çıkmazsa ücret iadesi mümkün değildir. Ret yanıtı alan başvurular için ödenen tutar da yanmış olacaktır. Ödeme adımlarında tüm işlemler dijital olarak kayıt ediliyor olsa da ödeme yaptığınıza dair makbuzu saklamanızda fayda vardır. Amerika vize ücreti kredi kartı kullanmak da izin verilen adımlar arasında yer alır.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

D vizesi kaç günde çıkar; bir hafta on gün içerisinde vize başvuru sonucunuza ilişkin bilgi alabilirsiniz. Turist vizelerinin göçmen olarak gelmek isteyen kişilere göre çok daha hızlı yanıt aldığı görülmektedir. Amerika vizesi kaç günde çıkıyor; bir organizasyona katılım sağlamanız gerekiyorsa katılımda sorun olmaması için normal koşulların daha öncesinde vize başvurusunda bulunmanız daha mantıklı olacaktır. Pandemi sebebi ile süreçlerde dönemsel bazı aksaklıklar ve gecikmeler yaşanabilmektedir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi nasıl kolay alınır; başvuru amacının ve kalacak yerin net şekilde belirtilmesi konusunda sorun yoksa, başvuru formu eksiksiz doldurulduysa vize alma sorunu yaşanmayacaktır. Sadece belirli aralıklar ile yaşanan diplomatik krizler vize alımının durdurulmasına nende olabilmektedir. Bir aksaklık ile karşılaşmamak için Dışişleri bakanlığının son duyurularına yakından hakim olmanız gerekir. Amerika c vizesi kişilerin kısa süreli seyahatleri için geçerliliğini korumaktadır. C vizesi özellikle 90günden daha kısa bir süre kalacak olan kişilerin alması gereken vize türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Amerika d vizesi ise uzun süreli kalmak isteyen ve oturum almak isteyen kişilerin başvuruda bulunması gereken vize türüdür. Kişilerin turist vizesi ile girmesinin sonrasında daha uzun süre kalmak için usulsüz yollar izleyen kişilerin çok dikkatli olması gerekir. Tespit edildikleri anda kaçak statüsünde sınır dışı edilmelerine karar verilir. Amerika davetiye ile vize almak da olasılıklar arasındadır. ABD vatandaşı olan bir yankınızın daveti ile vize alma aşamasının daha kolay bir hale gelmesini mümkün kılabilirsiniz.