Amerika Vizesi Başvuru Formu

Amerika Vizesi Başvuru Formu

Amerika Vizesi Ds160 Formu

Amerika vizesi başvuru formu Amerika vize işlemlerinde en önemli belge özelliğine sahiptir. DS-160 formu olarak bilinen Amerika vizesi başvuru formu Amerika Göçmen Olmayan Vize türleri müracaatlarının tümünde doldurulması zorunlu olan online bir formdur.

DS-160 formu tamamen doldurulduktan sonra vize randevusu alınabilmektedir. DS-160 formunun ilk etapta tamamen doldurulması şart değildir. Form randevuya 3 gün kala tamamlanabilmektedir. Formun son bölümüne gelinerek forma onay verildiğinde verilerinizi Amerikan Konsolosluğunun veri tabanına ulaşır ve ABD Dış İşleri Bakanlığı tarafından güvenlik araştırmasına girmiş olur.

Formu doldurmaya başladığınızda alacağınız numara ile, DS-160 formu numarası ile Amerika Konsolosluğunun vize randevularına özel hazırladığı web sayfasında randevu alabilirsiniz. Randevu tarihini en fazla 5 kez değiştirme hakkınız vardır. Formun son sayfasında yani konfirmasyon sayfasında onay verildikten sonra form üstünde değişiklik yapamazsınız.

DS-160 İngilizce bir formdur ve aşama aşama doldurulabilmektedir. Tek seferde doldurulma şartı yoktur ancak büyük dikkat gerektirmektedir. İbraz edildikten sonra geriye dönük düzeltme yapılamamaktadır. Amerika vize başvuru formu DS-160 Amerika Konsolosluğunun seyahate gidecek kişiler ve seyahat planları hakkında daha detaylı bilgi alma amacıyla oluşturduğu online bir formdur. Burada seyahat amacının, seyahate dair konaklama, seyahat edilen şehir gibi bilgilerin doğru şekilde aktarılması gerekmektedir. Otel rezervasyonu veya aile veya arkadaş ziyareti için gidiliyorsa davetiyenin vize dosyasında ibraz edilmesi gerekmektedir.

Amerika vizesi başvuru formu doldurulurken randevuya gireceğiniz Amerika diplomatik misyonunu belirtmeniz gerekmektedir. Amerika İstanbul Başkonsolosluğundan veya Amerika Ankara Büyükelçiliğinden randevu alabilirsiniz. Amerika vize işlemlerinizi danışman kurumlar aracılığı ile yapsanız da vize randevusunda şahsen bulunmanız gerekmektedir. Amerika vize başvurusunda seyahat amacınız ve seyahat planınız hakkında sorular sorulmaktadır. Bu sorulara vereceğiniz yanıtların DS-160 formunda verdiğiniz bilgilerle çelişkili olması durumunda vize reddi alma ihtimaliniz vardır.

Amerika vize randevusuna DS-160 formunun çıktısını alarak gitmeniz gerekmektedir. Amerika vizesinin sonucu ilgili Amerika Konsolosluğunda yaptığınız randevu tarihinde belli olmaktadır. Vize sonucu açıklandıktan sonra pasaportunuz formda belirtmiş olduğunuz PTT adresine 3 iş günü içinde posta yoluyla gönderilmektedir. Ev veya iş adresine gönderim yapılmamaktadır.

Amerika Vizesi Başvuru Formu S.S.S

Amerika Vizesi Başvuru Formu Doldurma Nasıl Yapılır?

Amerika vize başvuru formu DS-160 formu İnternet üzerinden online doldurulur ve vize mülakat randevusu alınır.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika İstanbul Konsolosluğu açıklamasına göre ise Amerika vize başvurusunun sonuçlanma süresi öğrenci ve değişim programı gibi vize tiplerinde 11 iş günü, turistik, aile ve arkadaş ziyareti vize tiplerinin işlem süresi ise 14 iş günü, ticari ve diğer göçmen olmayan vize tiplerinde ise 10 iş günüdür.

Amerika DS-160 formu sayfamızdan geniş bilgi alınız.