Amerika Vize İşlemleri

Amerika Vize İşlemleri

Amerika Vize İşlemleri Nasıl Başlatılır?

Amerika vize işlemleri gerçekleştirecek kişiler online vize başvuru formu doldurularak randevu almalıdırlar. Vize işlemlerinde online form ve randevu alma işlemi birbirine bağlıdır. Randevusunu hızla almak isteyen kişiler DS-160 formu numaraları ile randevu tarihi ve saatini belirleyebilmektedirler.

Amerika vize işlemleri online olarak yapılmamaktadır ve Amerika Konsolosluğundan veya Büyükelçiliğinden randevu alma zorunluluğu bulunmaktadır. Sadece online form doldurulması yeterli değildir. Amerikan Konsolosluğu vize başvuru sahibinden başvurusunu destekleyebileceğini düşündüğü evrakları talep etmektedir. Bir diğer deyişle vize başvuru sahibi başvurusunu destekleyecek evrakları kendi belirleyebilir ancak bu konuda danışman firmalardan destek alınabilir veya başvuru bu firmalar aracılığı ile de yapılabilir. Çalışan kişilerin bankada bulundurmaları gereken para miktarı, çalışmayan veya öğrenci olan kişilerin sponsorla başvurularının nasıl yapılması gerektiği gibi detaylara vize sonucunun olumlu olması açısından dikkat edilmesi gerekmektedir. Vize başvuru sahibinin sunacağı evraklar Amerika vizesi başvuru formu DS-160’da verdiği bilgiler ile uyumlu olmalıdır. Amerika seyahat amacını desteklemeyen evraklar veya formdaki yanlış bilgiler vize reddi alınmasına neden olabilmektedir.

Amerika vize işlemleri başvuru formu

Amerika vize işlemleri başvuru formu, DS-160, vize türü ne olursa olsun doldurulması zorunlu olan bir formdur. Amerika Konsolosluğunun vize başvuru sahibini daha yakından tanımak ve seyahat amacı hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla hazırladığı form online ortamda doldurulur. Pasaport ve kimlik bilgilerinin yanında Amerika’da konaklama yapılacak yer, seyahatin amacı hakkında da sorulara şüpheye yer bırakmayacak şekilde yanıt verilmesi gerekmektedir. Formdaki bilgilerin gerekli evraklarla desteklenmesi gerekecektir. Uçak ve otel rezervasyonlarının vize başvuru dosyasında olması gerekmektedir. Form oluşturma aşamasında randevu alma işlemi de gerçekleştirilebilir ya da form doldurulduktan sonra randevu tarihi belirlenebilir. DS-160 formu tamamen doldurulduktan sonra ve son aşamasında fotoğraf yüklenip form confirme edildiğinde artık üstünde değişiklik yapılamaz. Formun randevu tarihine 3 gün kalaya kadar doldurulup gönderilmesi gerekmektedir. Form doldurma sayfası ve randevu alma sayfaları ayrı sayfalardır. Formun Türkçe karakter kullanarak doldurulmaması gerekmektedir. Randevu ile ilgili zaman kaybını önlemek için forma pasaport bilgileri girilerek süreci başlattığınızda alacağınız numara ile randevu alma işlemini form ibrazından önce de gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Vize İşlemleri S.S.S

Amerika Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Amerika vize işlemleri genelde iki hafta sürmektedir, öncelikle DS 160 vize başvuru formunu doldurmalı ve vize randevusu almalısınız.

Amerika Vize Başvuru Ücreti Nedir?

Amerika vize ücreti vize türlerine göre değişebilmektedir. Turistik ve ticari vize ücretleri 160 dolardır ve online başvuru sırasında kredi kartıyla ödenir.

Amerika Vize Başvurusu 2022 Nasıl Yapılır?

Amerika vize başvurusu 2022 Online olarak yapılır, İnternet üzerinden DS 160 vize başvuru formu doldurulmalı ve vize başvuru ücreti ödenerek vize mülakat randevusu alınmalıdır. Gerekli belgeler hazırlanarak vize mülakatına katılmak gerekir.

Amerika vize ücreti sayfamızdan bilgi alınız.