Amerika Online Vize Başvurusu

amerika online vize başvurusu

Amerika online vize başvurusu Amerika Konsolosluğuna bağlı resmi web sitelerinden yapılmaktadır. Online başvuru formları İngilizce olduğu için bu konuda desteği gerektiği takdirde aracı kurumlardan alabilirsiniz.

Online vize başvurusu demek başvurunun sadece online olarak yapılması ve sonuçlandırılması anlamını taşımamaktadır ancak başvurunun en önemli aşamasıdır. Çünkü DS-160 formu numarası ile  Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenen en uygun tarihe randevu alınmaktadır. Başvuru formu doldurulduktan sonra randevu tarihi de alınmış olur ancak vize harç bedelinin randevu alımı esnasında ödenmesi gerekmektedir. Ödeme yapılmadan online başvuru formu kabul edilmez ve randevu tarihi de verilmemektedir. Bu işlemlerden sonra arzu edildiği taktirde randevu tarihi değiştirilebilmektedir. Ancak burada Amerika vize alım sürecinin doğru şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Randevu tarihinizin seyahat tarihinizle uyumlu olması ve bunun denetlenmesi gerekir. Vize çıkış süresi randevuyu müteakiben 3 iş günüdür ancak bazı istisnai durumlarda güvenlik soruşturması yapıldığında süre uzayabilmekte bu durum Amerika Konsolosluğu vize yetkilileri tarafından başvuru sahibine iletilmektedir.

Amerika Online Vize Başvurusu Hakkında

Amerika online vize başvurusu işleminde seyahat amacınızın doğru belirtilmesi çok önemlidir. DS-160 içinde vereceğiniz bilgiler seyahat amacınız doğrultusunda mesleki durumunuza göre hazırlayacağınız belgelerle uyumlu olmak zorundadır. Örneğin aile ve arkadaş ziyareti için seyahat edecekseniz turistik seyahat ettiğinizi belirtmeniz veya ticari amaçlı seyahat ederek davetiye göstermemeniz, öğrenci veya ev hanımı iseniz sponsor evraklarını ibraz etmemeniz, her türlü vize başvurusunda konaklama bilgisine yer vermemeniz veya yanlış bildirimde bulunmanız vize reddi alma olasılığınızı arttırmaktadır.

Online şekilde randevu alımı sonrasında başvuru sahibi belirtilen tarihte şahsen Amerika Konsolosluğuna veya Amerika Büyükelçiliğine giderek hazırladığı evrak dosyasını sunmalı ve parmak izi kaydını vermelidir. Amerika vize işlemlerinde kısa bir mülakat yapılmaktadır. Bu mülakatta vereceğinizi bilgilerin online form ve başvuru evrakları ile uyumlu olması gerekir. Çelişki yaratan durumlarda ya doğrudan başvurunuz ret ile sonuçlanır ya da başvurunuzla ilgili güvenlik soruşturması açılır ve başvuru sonucu bu araştırma işlemin sonunda açıklanır.

Amerika online başvuru formunun doldurulduktan sonra başvuru sırasında çıktısını yanınızda bulundurmanız ve diğer vize evraklarınızla birlikte ibrazını yapmanız gerekmektedir.

Amerika Online Vize Başvurusu S.S.S

Amerika Online Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika Online vize başvurusu yetkili vize başvuru merkezlerinde İnternet üzerinden yapılabilir. Vize başvuru sahibi DS-160 vize başvuru formunu doldurmalı ve Amerika konsolosluklarından randevu almalıdır.

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır?

ABD vizesi almak için ABD konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurmanız ve konsolosluktan randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ardından başvurunuz tamamlanır.

Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Amerika Turist ve Ticari vize ücretleri başvuru öncesinde kredi kartı ile online olarak ödenmekte ve B1/B2 vize kategorisi için 2022 yılı vize ücreti 160 USD'dir, nakit ödeme kabul edilmemektedir.

Amerika Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.